Choď na obsah Choď na menu
 


moje športové úlety ( začínajúce, pokračujúce aj skončené )

28. 8. 2008

Orienťák

Orientačný beh bol asi prvý šport, ktorý som vyskúšala na vlastnej koži. Mala som cca 2 roky a za sebou už môj prvý pretek. Odvtedy ma to drží až doteraz aj keď tento rok som nebola na žiadnych pretekoch, pretože Hošo a Lenka nemohli a samú ma nepustili. Béééééééé. Ale už teraz sa teším na budúcu sezónu a bude mi jedno kto kedy nemôže.

 

Bežecké lyžovanie

Prvý pretek na bežkách som absolvovala s Leny ako 10 ročná. Bola to kategória skjoring mužov. To boli moje prvé a posledné preteky v skjoringu. Potom ako so bola na týchto pretekoch som sa chcela prihlásiť do odielu Bežeckého lyžovania Jasná v Liptovskom Mikuláši. A konečne sa tak stalo minulý rok koncom Vianočných prázdnin, keď som sa už cez voľné dni nudila. A tak som žačala. Hneď prvú zimu ma zobrali na preteky na, ktorých sa mi celkom darilo aj keď moja technika......... ak sa to vôbec technikou dá nazvať. Ale je to úplnu super ( bežkovanie aj klub ). 

 

Robka

To už iba bolo. Na rádioorientačný beh ma nahovorili Královci, na orienťákoch. Presnejšie ma nahovorili na sústredenie rádioorientačného behu. Tam sa mi to celkom zapáčilo aj keď mi to išlo úplne ZLE. No, povedala som si, že to boli iba tri dni a keď  to budem robiť trochu dlhšie určite sa to zlepší. A však tréning na robku je veľmi zložitý a časovo náročný tak som trénovala iba na pretekoch.  Podľa výsledkov som sa vždy o trochu zlepšila, no ja som cítila, že sa stále viac zhoršujem. No, výsledky boli výsledky. Už ako taká menšia reprezentantka Slovenska som bola nominovaná na niečo také ako Majstrovstvá Európy ( bol to jednoducho významný pretek, na robke je nejaké iné rozdelenie týchto podujatí ako pri iných športoch a kým by som vám to vysvetlila......... a v podstate ani ja neviem o čo tam ide ). Nechcela som tam ísť ale ........... . Ja som to brala iba ako výlet do Nemecka, pretože som vedela, že nemám žiadnu šancu niečo dokázať. A ako som vedela, tak aj bolo. Potom ešte prišiel posledný pretek sezóny. Tam som nenašla ani jednu kontrolu a čo bolo horšie pri hladaní tých kontról som sa cítila úplne ale úplne stratená. Tento výsledok mi potvrdil, že robka mi jednoducho nesadla a nebola pre mňa. Ale vôbec nelutujem, že som s ňou začala a aj skončila a rok sa trápila, pretože som spoznala obrovskú kopu úplne super ludí. A vďaka tomu teraz na rádioorienťák spomínam ako na úplne super úlet.  

 A dva roky som robila tenis ,ale o tom, potom.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Ahoj

(Igruj, 6. 2. 2010 13:44)

Ahojte všetci