Choď na obsah Choď na menu
 


Moji hafani, psy alebo niektorý aj chalani

28. 8. 2008

Leny

 *6.8.2001     +20.11.2007     Európsky saňový pes     čierny beluš- čierne flaky a čiernobiel   fŕkané miesta ( fešák )     Úspechy: scooter2 ( s Hošom a Suuntom ) - 2. miesto ME, 3.miesto MS     canicross ( so mnou ) - 1.miesto ME, 1.miesto MS  ŠAMPIÓN

Lenyho sme si doniesli z Čiech aj s jeho bratom Rubym. Najprv sme si ich u Kolárovcov boli vybrať z dvoch vrhov presnejšie z 24 šteniatok. Prebihalo to asi tak, že  veľkú vstupnú halu sme rozdelili sedačkou a "triedili sme " teda vyberali. Za sedačkou boli šteniatka, ktoré sme nechceli a v druhej časti hali Hošo ( " okom odborníka " ) vyberal a vyberal. Nakoniec zostalo 5 šteniatok a to sme už nastúpili ja s Lenkou ( vyberali sme podla farby ).  Nakoniec sme vybrali Lenyho s Rubym. Ruby bol taký istý ako Leny len fľaky mal iné a bol troch svetlejší. Tomu by som označila farbu srsti ako bieli-černuš. Leny bol perfektný psík.

Rubyho sme však museli dať po roku utratiť, pretože mal vrodenú chorobu.

 

Suunto

*5.7.2003      Európsky saňový pes     čierny ( len na hrudi má žíhaný bielo-čierny fľak )    Úspechy: scooter2 ( s Hošom a Lenym )- 2.miesto ME. , 3.miesto MS

 Suunta sme dostali od Kolárovcou za Rubyho. Mohli sme si vybrať z troch v podstate rovnakých hafanou. Suunto aj keď má už 5 rokov je ešte stále šteňa, takže je s ním veľká sranda.

 

 Maťo - oficálne Dan z Bjelakovej záhrady ( toto meno mu dal majiteľ aby sme s ním mohli chodiť na výstavy )

*3.5.2006     Border teriér     blue-ten ( čierno-hnedo-šedivý)     Úspechy: zúčastnil sa MSR ( s Lenkou )

Maťo je náš druhý border teriér. Kúpili sme si ho potom ako nán uhinul Samko- border teriér I. Vyzerá ako pouličná zmeska ale nedajte sa oklamať je to čistokrvný Maťo. Jeden pretekár so psami mu raz povedal, že je vořišek z vořišku najvořichovanejší. Jeho časté pomenovanie alebo aj privolanie je Drsnosrsřák a kým sme nemali Cayu bol aj Krpec. A iakšie Maťo je Slovák.

 

Caya ( Čaja )

*3.7.2008     Európsky saňový pes ( v tomto prípade psica )     hnedý-beluš ( tak isto ako Leny len v hnedom prevedení )     Úspechy: budúca ........................... ( so mnou )

Cayu sme si doviezli tiež z Čiech. ( Viac vám prezradím až o rok, pretože zatiaľ je len super šteniatko. )

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.